شیائومی کارخانه ساخت گوشی هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی راه اندازی کرد

شیائومی در مراسم دهمین سالگرد فعالیت خود اعلام کرد به زودی کارخانه هوشمند خود را در شهر پکن در کشور چین راه‌اندازی خواهد کرد. همچنین لی جون اعلام کرد موبایل می 10 اولترا، جدیدترین پرچمدار این شرکت نیز در این کارخانه تولید می شود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژیتکنا، لی جون مدیر عامل شیائومی در نوامبر ۲۰۱۹ اعلام کرد این کمپانی تلاش دارد تا کارخانه مبتنی بر هوش مصنوعی و فناوری ارتباطی 5G راه اندازی کند. به نظر می رسد هم اکنون توسعه این کارخانه به مراحل نهایی خود رسیده و در زمانی کوتاه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

کارخانه هوشمند شیائومی با حدود ۱۸ هزار و ۶۰۰ متر مربع وسعت به همراه مجموعه ای از تجهیزات خودکار، کلیه فرایندهای تولید و بسته بندی و ذخیره را انجام خواهد داد. همچنین در توضیح فرآیند ماشینی این کارخانه آمده است که سالانه بیش از یک میلیون تلفن هوشمند را تولید خواهد کرد.

شیائومی اعلام کرده است کارخانه هوشمند شرکت تنها وظیفه تولید موبایل های پرچمدار را بر عهده خواهد داشت. دیگر بخش های این شرکت مانند واحد تحقیق و توسعه نیز فعالیت خود را در جهت طراحی محصولات خلاقانه و تکنولوژی های جدید انجام خواهد داد.

منبع: آژانس خبری فناوری تکنا